O nas

O nas

Restauracja Rzemyk zajęła I miejsce w kategorii Najlepszy Lokal Powiatu Kościerskiego 2012 w plebiscycie "Gryfa Kościerskiego" i serwisu koscierzyna.naszemiasto.pl.

O nas

Restauracja - O nas

Restauracja Rzemyk w Kościerzynie powstała w 1993 roku z inspiracji właścicieli Elżbiety i Piotra Kolińskich.

Historia restauracji rozpoczęła się od otwarcia kawiarni Rzemyk przy ulicy Źródlanej 9, poprzednio funkcjonowała tam kawiarnia ,,Rzemieślnicza” powszechnie nazywana przez mieszkańców Rzemykiem. Po roku działalności kawiarni, postanowiliśmy zmienić profil na gastronomiczny i w ten sposób powstała restauracja świadcząca również usługi cateringowe.

W 2008 roku otworzyliśmy dla Państwa nową restaurację w Kościerzynie przy ulicy Tkaczyka 6, gdzie obecnie znajduje się nasza siedziba.

Obecnie Restauracja Rzemyk położona jest w centrum miasta wśród starej zabudowy. Nowoczesna architektura lokalu wtopiona jest w zabudowę starego miasta, zachęca do odwiedzenia i spędzenia niezapomnianych chwil. Aranżacja wnętrza inspiruje do zapoznania się z historią Kościerzyny.

Lokal jest w pełni klimatyzowany, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, oraz przyjazny dzieciom. Do dyspozycji gości jest sala główna na 90 miejsc, sala VIP na 15 osób, a w sezonie letnim ogródek na 200 miejsc i pawilon konsumpcyjny na 45 miejsc.

Organizujemy przyjęcia i spotkania okolicznościowe w różnej formule, spotkania tematyczne, wieczory regionalne, rybne, kuchni różnych stron świata, itp. Z okazji świąt przygotowujemy specjalne wyroby, które mogą stanowić wspaniały i wyjątkowy upominek. Na przykład zestaw ciasteczek pieczonych według staropolskich przepisów, przetwory z suszonych owoców, wędzone wyroby wędliniarskie.

Zadbamy aby chwile spędzone w Restauracji Rzemyk, były miłym wspomnieniem dla Państwa i zachęcały do ponownego odwiedzenia nas.

 
derwi.pl
© Restauracja Rzemyk - Restauracja Kościerzyna, Catering Pomorskie